"Евровизия" предложи на руската певица Юлия Самойлова да участва в тазгодишния конкурс по спътникова връзка, след като Украйна й отказа достъп, съобщи АФП.
Още: Ново хитово предаване завладява българския телевизионен ефир с битки на знания (ВИДЕО)
Още: Неловка ситуация: Сара Джесика Паркър с неочаквана реакция към Лорън Санчес (СНИМКИ)
В комюнике, публикувано от централата в Женева, Европейският съюз за радио и телевизия посочва, че е "положил много усилия, за да намери решение" и руската певица да участва в конкурса на 13 май. Предложението за спътниковата сателитна връзка е "без прецедент", посочва организацията.
Украйна забрани достъпа в страната на руската представителка в "Евровизия".
"Ако Русия достигне до финала, ще важи същото решение", пише в комюникето, предаде Дарик.
Още: Илиана Раева лъсна по бански на 62 години (СНИМКИ)
Още: Анита от "Игри на волята" проплака: Когато съм гримирана почти никой не ме разпознава
Кремъл заяви, че се надява Киев да преразгледа решението си за забрана на влизането в Украйна на руската певица Юлия Самойлова, която трябва да представи страната си на конкурса през месец май.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Неочаквана изненада: Иво Карамански - младши не издържа без жена си Антоанет (ВИДЕО)
Още: Нова връзка? Млад харизматичен модел се залепи за Силвия от "Ергенът" (СНИМКА)
"Решението от наша гледна точка е абсолютно несправедливо. Ние се надяваме, че то ще бъде преразгледано", заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков пред журналисти.
Забраната за влизане в Украйна на руската певица важи за период от 3 години. Тя бе очаквана, тъй като според Украйна Самойлова е нарушила местните закони с турнето си в Крим след анексирането му от Русия. Украйна не признава анексирането и смята, че певицата е влизала на територията й без разрешение.
Кремъл се надява Киев да отмени решението "в навечерието на конкурса и руската участничка да вземе участие", каза Песков.
Още: Домашният любимец на Жоро Игнатов оставя следи "като училищната директорка" (ВИДЕО)
Още: Ужасен фалшив клип с Ози Озбърн изплаши феновете и адски ядоса дъщеря му (ВИДЕО)
Той добави, че с действията си Украйна "сериозно обезценява предстоящия конкурс."
Самойлова сподели, че също се надява на промяна на решението на киевските власти.
"Като цяло не съм разстроена. Аз ще продължа. Аз някак си мисля, че всичко ще се промени", заяви тя.
Тя добави, че не може да разбере защо украинските власти са видели "някакъв вид заплаха в едно малко момиче като нея."
Министър на външните работи Сергей Лавров заяви в четвъртък, че отговорността за решението лежи "на съвестта на организаторите" в Украйна, цитиран от агенция "Интерфакс".
Руската национална телевизия пък съобщи, че има възможност да не излъчи конкурса изобщо, както и останалите руски национални канали, предаде OFFNews.
Популярният вестник "Комсомольская правда" заяви, че забраната е "плюене в лицето на беззащитната 27-годишна Юлия Самойлова, която е прикована към инвалиден стол."
"Това е първият път в 62-годишната история на конкурса, в който една страна не е позволила на друга да участва в конкурса по политически причини", пише "Комсомольская правда".