Заместник-министърът на външните работи на Сирия Фейсал Микдад призова Световната здравна организация (СЗО) да не политизира борбата с коронавируса, а да предприеме реални мерки срещу разпространението на пандемията.
Още: Боян Чуков: Започваме да се приближаваме до ядрен апокалипсис
Микдад прие днес в Дамаск новия официален представител на СЗО в Сирия Ахмиджал Мухтумова, която връчи акредитивните си писма, предаде РИА новости.
По информация на агенция САНА, сирийският дипломат е призовал СЗО да се занимава с реална хуманитарна дейност и да се абстрахира от политизирането. Той осъди мерките на американската администрация срещу организацията във време, когато целият свят се противопоставя на пандемията.
Според Микдад, е недопустимо да се запазят едностранните санкции на САЩ и на техните европейски съюзници спрямо Сирия.
Още: Тръмп и Иран: От "близо до сделка" до "близо до бомба"
Още: Без вътрешен преврат режимът в Иран няма да падне: Сценариите от Димитър Къцарков (ВИДЕО)
„Тези мерки са аморални, нечовешки и противоречат на принципите на ООН. Ние настояваме да бъдат премахнати както срещу Сирия, така и срещу други нуждаещи се държави, за да може да се противодейства на коронавируса”, е подчертал той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Али Хаменей вече е цел: Израел заплаши, че ще убие върховния лидер на Иран
Още: Турция вдигна самолетите си във въздуха заради войната в Близкия изток
Съобщава се, че Махтумова е изразила готовност да си взаимодейства със сирийското правителство в интерес на народа на Сирия в борбата срещу пандемията и е подчертала, че подкрепя предприетите от местните власти мерки.
До момента в страната има 47 потвърдени случая на заразяване с COVID-19, от които 29 души са оздравели, а трима са починали.
Вижте още:
Още: Израел удари единствената атомна централа в Иран. Кремъл заговори за Чернобил и заплаши САЩ (СНИМКИ)
Още: Потвърдено: Иран ще присъства на ядрените преговори в Женева
НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 11 май