Граждани на Косово излязахоха на протест, съобщава БГНЕС. От балконите си хората и дрънчаха с тенджери снощи вечерта, в знак на протест срещу политическата криза и липсата на адекватни мерки за борба с коронавируса. "Това е протест при изолация срещу политиците, които мислят само за себе си по време на криза. Тези политически игри са детински в най-добрия случай, а в най-лошия са неморални и егоистични", заяви протестиращ в столицата Прищина.
Сформираното преди два месеца правителство на Косово в момента е заплашено от вот на недоверие, поискан от по-малкия коалиционен партньор в него - Демократичният съюз на Косово. Повод за управленския раздор стана уволнението на министъра на вътрешните работи след спор дали в страната да бъде обявено извънредно положение заради коронавируса. В Косово са заразени 20 души. Повечето са се върнали от Италия.