Ботев Пловдив спечели Битката за Тракия, Георги Николов оглави голмайсторската листа (ВИДЕО)

1163
Снимка: botevplovdiv.bg

Отборът на Ботев Пловдив спечели Битката за Тракия, след като надви Берое с 3:0 като гост в среща от 27-ия кръг на Първа лига. Георги Николов отбеляза два гола за победата на "канарчетата", с което излезе и на върха при голмайсторите в първенството.

Ботев Пловдив отказа Берое в Битката за Тракия

Първата добра ситуация се откри пред Политино в 20-ата минута, но Хидайет Ханкич отлично скъси дистанцията и нападателят на Берое стреля в тялото на стража. Две по-късно "канарчетата" откриха резултата. Уме Емануел пусна към Константинос Балоянис, който промуши топката между краката на вратаря.

Ботев Пловдив

Георги Николов вкара два гола в Стара Загора

В 31-ата минута перфектната ефективност на гостите доведе до втори гол. Балоянис центрира от корнер, Георги Николов бе оставен абсолютно непокрит и с глава удвои аванса на пловдивчани. В 52-ата минута безобразната игра на Берое в защита доведе до трети гол на Ботев, реализиран отново от Георги Николов.

В класирането Ботев Пловдив заема осмо място с 37 точки, докато Берое е десети с 32 пункта. Георги Николов е лидер в голмайсторската листа с 12 попадения - с един гол повече от Алекс Колев. По-рано през деня ЦСКА 1948 и Ботев Враца не успяха да се победят след нулево реми в Бистрица.

ОЩЕ: Шефска рокада в Ботев Пловдив: Познато лице от екрана стана директор в клуба