Чехи вкараха 4 на Левски, Божинов дебютира с гол

15294

Левски допусна загуба с 2:4 от чешкия Теплице в контролна среща. Добрата новина за "сините" е, че гласеният за сигурно ново попълнение Валери Божинов вкара първия си гол за тима на Тони Здравков. Валери бе точен в 20-ата минута, когато изравни резултата - 1:1. Кевин Бру открадна топката в центъра на терена, подаде надясно към Ларсен Туре, той пусна към Валери Божинов, който на празна врата бе точен. Преди това, в 11-ата минута, след центриране по земя в наказателното поле на Левски, от точката на дузпата Чаич засече в десния ъгъл за 1:0.

В 26-ата минута, след контраатака отдясно Вуш се разписа на празна врата за 2:1. В 71-ата минута Вуш напредна отляво и намери Чаич на точката за дузпа, който реализира за 3:1. Пет минути по-късно Литсинги бе точен от дузпа за 4:1. Малко преди края на мача Левски успя да намали на 4:2 след гол на Мирослав Иванов от пряк свободен удар.

ЛЕВСКИ - ТЕПЛИЦЕ 2:4