Черно море подчини 10 от ЦСКА и си гарантира сребърните медали в Първа лига (ВИДЕО)

4552
Снимка: ПФК Черно море / PFC Cherno more

Черно море официално си гарантира сребърните медали в Първа лига. В двубой от 34-тия кръг на родния елит "моряците" подчиниха основния си конкурент ЦСКА с минималното 1:0 на Националния стадион "Васил Левски". Преломният момент дойде в 50-ата минута, когато Густаво Бусато получи директен червен картон и бе изгонен от главния съдия Георги Кабаков.

От последвалия пряк свободен удар падна единственото попадение в срещата, а негов автор бе Пабло Гарсия, който направи добавка след изстрела на Атанас Илиев. Малко по-късно "червените" спечелиха правото да изпълнят дузпа, но ВАР се намеси и я отмени заради засада в хода на нападението. Така отборът на Илиан Илиев дръпна с 5 точки пред "армейците" (72 срещу 67) кръг преди края шампионата и си осигури второто място.

ОЩЕ: ЦСКА 1948 обърна Ботев Пловдив в края и направи голяма крачка към Европа (ВИДЕО)

ВАР-ът на Actualno

ЦСКА играеше добре до 50-ата минута

Двата тима стартираха агресивно и размениха по няколко атаки. До чисти положения обаче не стигна. В края на първото полувреме "армейците" вдигнаха оборотите. Първо, техни претенции за дузпа не бяха уважени, а после Тобиас Хайнц шутира мощно на сантиметри от целта. През втората част момчетата на Стамен Белчев продължиха добрата си игра, но в 50-ата минута всичко рухна за тях.

Грешка защита и червен картон на Бусато

Санянг върна нескопосано топката назад с глава към Бусато. Бразилският страж бе изпреварен от Уеслен Жуниор и извърши нарушение, за което бе декориран в червено. Нападателят на Черно море получи тежка травма и се наложи линейка да влиза на терена. При последвалия фал появилият се от скамейката Димитър Евтимов отрази шута на Атанас Илиев, но остана безпомощен при добавката на Алварес за 0:1.

ЦСКА си мислеше, че ще бие дузпа, но ВАР се намеси

В 61-вата минута домакините си извоюваха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Атанасов срещу Тибо Вион. ВАР обаче се намеси и отмени решението, защото крайният бранител е бил в положение на засада при паса към него. До края "армейците" така и не успяха да създадат 100%-голов шанс и ще се задоволят с бронзовите отличия.

ОЩЕ: Любослав Пенев отпада: ЦСКА има нов фаворит за треньорския пост