Десподов - герой, но после грешник: ПАОК отпадна на крачка от финал (ВИДЕО)

3750
Снимка: PAOK FC Official Facebook Page

ПАОК загуби от Панатинайкос след драматични дузпи и отпадна на полуфиналите за Купата на Гърция. Капитанът на българския национален отбор по футбол Кирил Десподов асистира за попадение, което можеше да изстреля "двуглавите орли" към двубоя за титлата, но общият резултат бе изравнен. При 11-метровите наказателни удари родното крило се превърна в един от грешниците за своя тим.

Конкурентът на Десподов - титуляр и голмайстор

Десподов не стартира сред титулярите на "черно-белите" за реванша срещу отбора на Фатих Терим, известен с прозвището Императора. Първата част между двата гръцки гранда премина без голове. В 72-рата минута Андреа Живкович, който започна вместо българина на десния фланг, отбеляза и възстанови паритета в общия резултат, тъй като в първия мач преди седмица Панатинайкос постигна минимален успех с 1:0.

ПРЕДИ ДНИ: И Десподов не стигна на ПАОК в дербито, "двуглавите орли" излетяха от върха (ВИДЕО)

Десподов с ключова асистенция

120 секунди след попадението в игра се появи Кирил Десподов, заменяйки 36-годишния бразилец Тайсон. До края на редовното време никой не се разписа, което прати дербито в продължения. В 105-ата минута капитанът на "лъвовете" подаде на Томаш Кенджора, за да може централният защитник да реализира за 2:0.

Video edited on Kapwing

ПАОК се провали в края

Малко по-късно срещата беше прекъсната, защото левият краен бранител на "двуглавите орли" Абдул Рахман Баба получи тежък удар в главата. При това развитие ПАОК се класираше на финал, но в заключителната 120-а минута Димитрис Лимниос вкара и прати в екстаз футболистите и щаба на своя тим.

ОЩЕ: Фурорът на Кирил Десподов в Гърция продължава! Пак е номер 1

Десподов можеше да прати ПАОК на финал, но се издъни

При дузпите всичко отново вървеше добре за "черно-белите". Спорар пропусна първото изпълнение на Панатинайкос. Останалите състезатели бяха точни, за да дойде ред на Кирил Десподов. Българинът застана зад топката за петия 11-метров наказателен удар на "двуглавите орли", но се провали.

Рулетката при дузпите прати ПАОК вкъщи

След това Лимниос и Оздоев пропуснаха. Манчини и Антонио не сбъркаха, Арао и Ото също не съумяха да отбележат. Барт Шенкевелд реализира, докато Самата от ПАОК - не, за да може Панатинайкос да си осигури финал.

НАСКОРО: Страхотен жест: Десподов дари топки на децата в аматьорски клуб (СНИМКИ)