Косово победи България на "Васил Левски"

8648

Националният отбор на България претърпя второ поредно поражение в квалификациите за Европейското първенство по футбол през 2020 година. "Лъвовете" бяха надиграни от Косово на националния стадион "Васил Левски" с 2:3.

Още в 15' Рашица откри резултата за гостите, но преди почивката Ивелин Попов изравни с красиво попадение. След почивката появилият се като резерва Кристиян Димитров направи обрата пълен след точно изпълнение с глава при центриране от корнер. До края на мача обаче гостите бяха по-дейният тим и логично стигнаха до успеха след две попадения за крайното 2:3.

По този начин България продължава без победа под ръководството на Красимир Балъков и без победа в квалификациите. До момента "трикольорите" имат две равенства и две загуби, като остават с две точки. Косово вече ни изпревари в Група А, като има актив от 5 точки.

Всичко за загубата на България от Косово четете в SportLive.bg.