Левски излезе с официална позиция след изцепката на Гонзо

27 януари 2023, 12:08 часа • 4218 | прочитания

Левски се разграничи от думите на бившия голмайстор и директор на клуба Георги Иванов – Гонзо. Преди дни той сподели пред медиите, че докато е шеф в БФС няма да допусне играч с чужд паспорт или друг цвят на кожата в националния отбор по футбол. Думите му предизвикаха множество гневни реакции.

Още: 5-голов спектакъл във Враца завърза интригата на дъното в Първа лига

Още: "ЦСКА ще стане шампион, когато се завърне на "Армията"! Томаш ще е велик"

Ръководството на Левски също не остана безучастно към изцепката на техническия директор на БФС и пусна специална декларация, в която категорично се разграничава от думите на бившия нападател.

„ПФК Левски“ се разграничава и осъжда изказването на техническия директор на БФС и бивш изтъкнат футболист на клуба...

Още: Слиза от автобуса, подава топка - контузва се: Крило на ЦСКА виси за големия финал срещу Лудогорец

Още: Томаш: Чувствах се много разстроен след последния мач на ЦСКА. Няма да казвам защо - мисля, че ме разбирате

Posted by ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI on Friday, January 27, 2023

„ПФК Левски се разграничава и осъжда изказването на техническия директор на БФС и бивш изтъкнат футболист на клуба Георги Иванов от 24.01.2023 г. ПФК Левски не приема расизма и дискриминацията под каквато и да е форма“, написаха „сините“.

Ден след изцепката си Гонзо направи обръщение до медиите и обществеността, в което опита да се оправдае за грешката си, като сподели, че думите му са извадени от контекста и идеята му е била в представителния ни тим да играят само български футболисти с българско самосъзнание.

Още: Заслужено повишение! Футболист №2 на България ще прибира 6-цифрена сума на месец

Още: 17-годишен български талант е следен зорко от участник в Шампионска лига

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес