Левски оцеля при греда и пропуск на празна врата, но Локо София удари в края (ВИДЕО)

4502

Левски и Локомотив София завършиха 2:2 в инфарктен двубой от 18-ия кръг на efbet Лига. Марин Петков изведе "сините" напред в средата на първото полувреме. Появилият се от скамейката Андриан Краев удвои след почивката. В 76-ата минута Димитър Митков намали изоставането на "червено-черните", а в добавеното време на срещата нападателят възстанови паритета от дузпа.

Локо София пропусна на празна врата и уцели греда

И двата отбора могат горчиво да съжаляват, тъй като пропуснаха няколко прекрасни шанса. Карлос Франса не уцели опразнената врата на Пламен Андреев, който по-късно изби удар на Валентин Николов в напречната греда. За гостите Рикардиньо уцели напречния стълб също на празна врата.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: Славия направи услуга на ЦСКА и удари Лудогорец в голово шоу (ВИДЕО)

Левски Локомотив София

Тимът на Николай Костов записа пети пореден мач без победа от родния елит и заема петото място във временното класиране с 29 точки. Локо София се намира на 13-ата позиция с 18 пункта.

Рикардиньо уцели греда на празна врата, но Марин Петков бележи

Гостите започнаха по-активно сблъсъка. Те имаха претенции и за 2 дузпи, които не бяха уважени от главния съдия. В 26-ата минута се стигна до най-чистото положение. Жереми Петрис намери Рикардиньо, който нацели със сила горната греда от близка дистанция. Секунди по-късно Петков завърши страхотен свой пробив с попадение. В края на първата част Франса направо фамозен пропуск на празна врата.

ОЩЕ: Венци Стефанов пред Actualno.com: Боби Михайлов има глава на раменете си, за да прецени какво да прави

Краев удвои, Димитър Митков върна "железничарите" в играта

В 50-ата минута "железничарите" можеха да изравнят. Пламен Андреев обаче се намеси и изби удара на Николов в напречния стълб. Резервата Краев удвои преднината на Левски, засичайки центриране на Патрик-Габриел Галчев. Карлос Франса се реваншира частично на своите съотборници, като проби отляво и асистира на Митков за 1:2.

Уелтън се завърна, но Левски страда

В 85-ата минута Уелтън се завърна в игра, но това донесе лош късмет на гостите. В добавеното време на двубоя главният съдия Радослав Гидженов отсъди дузпа за нарушение на Дарлан срещу Траоре. Зад топката застана Митков и не сбърка за крайното 2:2.

ОЩЕ: Няма спиране: Дори на тръгване Боби Михайлов лъже и маже

Спортните рубрики на Спортни новини - Actualno.com вече са онлайн!🤩 ✍️Всяка седмица Ви очакват коментари, анализи,...

Публикувахте от Спортни новини - Actualno.com в Понеделник, 27 ноември 2023 г.