Славия направи услуга на ЦСКА и удари Лудогорец в голово шоу (ВИДЕО)

8141

Славия направи огромна услуга на лидера в Първа лига ЦСКА, след като победи Лудогорец насред Разград. Двубоят бе изключително интересен и в крайна сметка столичани се наложиха с 3:2 на стадион „Хювефарма Арена“.

Равенство преди почивката

В началните минути на срещата липсваха опасности пред двете врати. Все пак в 30-ата минута Славия поведе. Денислав Александров навлезе опасно по дясното крило и подаде остро в наказателното поле, където Франко Русо, в опита си да изчисти, прати топката в собствената си мрежа.

☹️ Край на мача. Победа за Славия с 3:2 ⌨️ Какво се случи по време на мача 👉...

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Monday, November 27, 2023

Лудогорец стигна до изравнително попадение три минути преди края на редовното време на първата част. Якуб Пьотровски намери отлично Рик Джонатан на границата на наказателното поле и той с много прецизен удар в долния десен ъгъл на Светослав Вуцов изравни за 1:1.

Славия успя да излъже Лудогорец

Славия започна ударно второто полувреме. В 47-ата минута столичани стигнаха до втори гол. Отново Денислав Александров центрира в наказателното поле на Лудогорец и там Мартин Сораков с глава даде аванс на Славия.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 2:3 | КРАЕН РЕЗУЛТАТ 0:1 Русо (30-автогол) 1:1 Рик (42) 1:2 Мартин Сораков (47) 1:3 Галин Иванов...

Posted by Slavia Sofia on Monday, November 27, 2023

ОЩЕ: Венци Стефанов пред Actualno: Боби Михайлов има глава на раменете си, за да прецени какво да прави

Само 5 минути по-късно „белите“ хвърлиха в смут домакините, след като реализираха трето попадение.То бе дело на Галин Иванов, който се възползва от асистенция на Денислав Александров. Лудогорец успя да върне един гол в 67-ата минута, когато Кайо Видал се разписа след подаване на Сон. До края на срещата повече попадения не паднаха и гостите се поздравиха с победата.

Какво предстои в Първа лига

След победата си Славия събра 20 точки и се изкачи на 11-то място във временното класиране в Първа лига. Десетият Хебър Пазарджик също е с 20 пункта. Лудогорец пък остава трети с 36 точки – на 5 от лидера ЦСКА. Разградчани обаче са с мач по-малко.

В следващия кръг Славия приема ЦСКА. Двубоят е в петък, 1 декември от 17:30 часа. Лудогорец пък е домакин на Ботев Враца. Срещата между двата тима е в неделя, 3 декември от 15:15 часа.

По-рано през деня ЦСКА 1948 разгроми Арда насред Кърджали.