Лудогорец мина на ходом през Хебър, Текпетей блести за „орлите“ (ВИДЕО)

2558
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец мина на ходом през Хебър в мач от последния кръг на редовния сезон в Първа лига. Момчетата на Георги Дерменджиев изиграха много силен двубой и в крайна сметка се наложиха с класическото 3:0 над домакините от Пазарджик. В герой за „орлите“ се превърна ганайското крило Бърнард Текпетей, който реализира две попадения в срещата.

Лудогорец не остави шансове на Хебър

Лудогорец започна вихрено срещата на стадион „Георги Бенковски“ и поведе още в 7-ата минута. Квадво Дуа се възползва от грешка в защитата на Хебър и намери Аслак Фон Витри. Норвежецът пък изведе отлично Бърнард Текпетей на празна врата и той нямаше как да сгреши за 1:0.

В средата на първата част шампионите удвоиха преднината си. Текпетей се възползва от лошо изчистена топка и с прецизен удар матира Петър Дебърлиев. Малко по-късно ганаецът можеше да отбележи хеттрик, но стражът на Хебър се намеси отлично и спаси.

„Орлите“ вкараха трети гол след почивката

💪 Край на мача. Победа за Лудогорец с 3:0 ⌨️ Какво се случи по време на мача 👉...

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Saturday, April 20, 2024

Малко след началото на втората част домакините можеха да върнат едно попадение, но ударът на Марк-Емилио Папазов бе отразен от Падт. Около част след началото на срещата Руан Крус бе изведен срещу Петър Дебърлиев и стреля силно, но удари страничния стълб на вратата на Хебър.

Десетина минути преди последния съдийски сигнал Лудогорец оформи крайното 3:0. Фон Витри центрира в наказателното поле, където Руан Крус бе оставен непокрит и с удар в долния ляв ъгъл на вратата се разписа.

Класирането в Първа лига

След успеха си Лудогорец събра 75 точки и води убедително в класирането в Първа лига. Втори е тимът на Черно море с 62 пункта. На трето е място е ЦСКА с 60, но и мач по-малко от своите конкуренти. Хебър пък за момента заема 13-та позиция с 30 точки, колкото има и 12-ия Пирин Благоевград. Четиринадесетият Локомотив София има 28 пункта, но е с двубой пасив.

По-рано през деня Пирин спря Черно море и направи голяма услуга на ЦСКА.