Мъка на "Герена": Левски допусна болезнен обрат в дебюта на Костов (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

5633

Отборът на Левски стартира разочароващо новия сезон в Първа лига, след като допусна обрат и загуби домакинството си на ЦСКА 1948 с резултат 1:2 в големия сблъсък от първия кръг. "Сините" поведоха в резултата, но бяха обърнати, а победният гол за "червените" падна в 80-ата минута.

Двубоят бе официален дебют за новия наставник на Левски Николай Костов. Срещата противопостави четвъртия срещу третия от миналия сезон и оправда очакванията за равностоен мач. По трибуните пък очаквано имаше война между феновете на Левски, разделени на "за" и "против" Наско Сираков.

ГАЛЕРИЯ: Сблъсъкът Левски - ЦСКА 1948 в СНИМКИ

Фенове на Левски

Левски откри резултата в 32-ата минута след гол на Рикардиньо, който се възползва от асистенция на Уелтън. В края на полувремето обаче ЦСКА 1948 получи дузпа, а Педриньо успя да се разпише от бялата точка, за да изравни резултата на стадион "Георги Аспарухов".

След почивката Левски опита да упражни натиск, но не създаде нищо опасно пред противниковата врата. ЦСКА 1948 пък изчака своя момент в 80-ата минута, когато стигна до втори гол. Бирсент Карагерен намери Елитон от корнер, а той се разписа с глава във вратата на Пламен Андреев.

Левски - ЦСКА 1948

Така Левски стартира с поражение в официалния дебют на Николай Костов. За "сините" предстои гостуване на Ботев Пловдив следващата събота. ЦСКА 1948 пък посреща Пирин у дома в петък. За двата тима предстоят и мачове в квалификациите на Лигата на конференциите в края на месеца.