Напрежение в Пазарджик: Хебър излъга Ботев в нервен сблъсък (ВИДЕО)

4437
Снимка: ФК Хебър Пазарджик / FC Hebar Pazardzhik

Отборът на Хебър Пазарджик успя да победи Ботев Пловдив с минималното 1:0 като домакин в мач от петия кръг на Първа лига. Възпитаниците на Любослав Пенев се поздравиха с победата на стадион "Георги Бенковски" в нервен мач и напрежение както на терена, така и по трибуните.

Хебър победи Ботев Пловдив в Първа лига

Гостите от Ботев бяха подкрепени от солидна агитка, която изпълни гостуващия сектор на стадиона в Пазарджик. Не по-малка бе подкрепата за местния отбор на Хебър. В 28-ата минута Ботев получи дузпа, но Мартин Секулич изпусна от бялата точка. Секунди по-късно напрежението на терена ескалира и се стигна до сблъсъци.

Напрежението между Хебър и Ботев в Пазарджик

Няколко играчи на Хебър и Ботев влязоха във физическа конфронтация, а в крайна сметка главният съдия Георги Давидов показа по един жълт картон на играчи от двата отбора. Феновете на Хебър пък скандираха обидни реплики срещу гостуващите привърженици, които пък опитваха да нахлуят на стадиона.

В крайна сметка ситуацията бе овладяна, като органите на реда не позволиха да се стигне до ескалация на напрежението. В началните минути на втората част Хебър нанесе своя удар, след като Ангел Бастунов се разписа. В края на мача Ботев остана с човек по-малко след втори жълт картон на Джеймс Ето'о.

Хебър гони върха, Ботев дълбае дъното

В класирането Хебър е четвърти с актив от осем точки, докато Ботев е 14-ти с едва две точки. В следващия кръг Хебър гостува на Локомотив София, докато Ботев посреща Крумовград. В неделя предстои и дербито на кръга в Първа лига: Лудогорец срещу ЦСКА. Ето какво ще търси ЦСКА в гостуването си на Лудогорец.