Новата звезда на Арда вкара в дебюта си, но кърджалийци не успяха да победят Крумовград (ВИДЕО)

1164
Снимка: fcarda.bg

Арда Кърджали направи равенство с тима на Крумовград в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Двубоят завърши при резултат 1:1. Срещата ще се запомни с попадението на новата звезда на кърджалийци Чиносо Офор, което бе дебютно за него в родния елит.

Арда и Крумовград си размениха голове през първата част

Арда поведе още в 5-ата минута на мача. Борислав Цонев намери отлично Чиносо Офор в наказателното поле на Крумовград и той с глава матира стража на гостите. Около половин час след старта на двубоя новакът в Първа лига изравни. Октай Юсеин отклони топката към Вячеслав Велев, който от близко разстояние не остави никакви шансове на Анатоли Господинов.

Малко преди края на първата час Арда реализира втори гол във вратата на Крумовград. Коконов бе изведен добре и преодоля Янко Георгиев, но попадението не бе зачетено заради засада на офанзивния играч на домакините.

Арда имаше положения и след почивката

Край на мача.

Posted by ПФК Арда / PFC Arda on Friday, March 29, 2024

През второто полувреме темпото значително спадна и двата отбора рядко поглеждаха към вратата на съперника. В 52-ата минута Серкан Юсеин отправи опасен удар от разстояние, но стражът на Арда Анатоли Господинов внимаваше и спаси.

Кърджалийци имаха страхотна възможност да вземат победата в срещата четвърт час преди края на редовното време. Лъчезар Котев намери отлично Станислав Иванов, който се оказа очи в очи с Янко Георгиев, но не успя да преодолее вратаря на гостите от Крумовград. До края повече попадения не паднаха и двата тима трябваше да се задоволят с равенството.

Класирането в Първа лига

След равенството Арда Кърджали събра 36 точки и се намира на седмо място във временното класиране в Първа лига – на една от ЦСКА 1948, които обаче са с 2 мача по-малко. Крумовград пък са на осма позиция също с 36 точки в актива си. По-рано през деня Пирин Благоевград победи Етър Велико Търново с 2:1 и засили "болярите" към Втора лига.

По-рано днес стана ясно, че Арда е изправен пред голям проблем, след като половин отбор може да напусне през лятото.