Славия завърши лагера с успех срещу бивш тим на Благой Георгиев

1788
Снимка: Официална фейсбук страница на Славия

Славия приключи подготвителния си лагер в Турция с победа над бившия тим на някогашния капитан на „белите“ Благой Георгиев – Оренбург. Двубоят завърши с успех с 2:1 за столичани. За Славия точни бяха Тони Тасев и Кристиан Добрев. За седмия в руското първенство се разписа Титков от дузпа. И трите гола паднаха през първата част на срещата.

Благой Георгиев пристигна в Оренбург през лятото на 2016 година, когато тимът дебютира в руската Премиер лига. Същият сезон обаче тимът изпадна от елита. Родният халф остана до 1 януари 2018-та, когато разтрогна договора си по взаимно съгласие. Ден по-късно той обяви, че слага край на кариерата си.

С победа завърши подготвотелният лагер на Славия в Турция, след като БЕЛИТЕ спечелиха с 2:1 срещу руския...

Posted by Slavia Sofia on Tuesday, January 31, 2023

Двубоят започна по-добре за Оренбург, като още в 15-ата минута руснаците получиха право да изпълнят дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Людовик Соарес в наказателното поле. Зад топката застана Титков, който се разписа за 1:0. Само 4 минути по-късно Тони Тасев изравни. Той се възползва от грешка на съперниковия страж.

В 23-ата минута футболистите на Златомир Загорчич направиха пълен обрат. Кристиан Добрев напредна по лявото крило с много техничен удар в далечния ъгъл не остави никакви шансове на вратаря на съперника. До края на срещата по-интересните положения липсваха и в крайна сметка Славия се поздрави с победата.

Славия изигра общо 5 контроли в Турция. „Белите“ победиха Кизилжар и Оренбург, загубиха от Младост Лучани и Факел Воронеж, а завършиха наравно с Марибор. Славия се прибира утре в България, а на 6 февруари е предвидена последна проверка преди старта на пролетния полусезон – срещу отбора на Балкан Ботевград.