В област Благоевград няма нито една COVID зона

20 септември 2021, 14:03 часа 1638 прочитания 0 коментара

Пациентите с COVID-19 от област Благоевград няма да могат да се лекуват безплатно в домашни условия.

Причината е, че за да получат пари за медикаменти, заразените трябва да са преминали през преглед в COVID зона. В цялата област обаче няма разкрита такава, както и в още 7 области в страната, съобщава БНТ.

Около 50 са разкритите в страната COVID зони, като те са предимно в диагностично-консултативни центрове. В област Благоевград обаче няма нито едно ДКЦ. Има медицински центрове, които трудно биха отговорили на условията за COVID зона.

"Някъде е проблемът с пространствата, на друго място е проблемът с апаратурата, на трето място - проблемът с кадрите", заяви д-р Георги Георгиев, председател на Българския лекарски съюз в Благоевград. Допълва, че за да работи такава зона 12 часа, трябва да има поне няколко терапевти, поне специалисти с вътрешни болести или специалисти със съответния профил - инфекционисти, пулмолози.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес