Парламентът възложи на Сметната палата да извърши одит на допълнителните разходи по бюджетите на първостепенните разпоредители, одобрени с постановления на Министерския съвет.
Още: Изненадваща рокада: Шефът на ДАНС - кандидат на ГЕРБ за Комисията по досиетата към ДС
Още: Светлин Тачев: Радев иска да поведе опозицията, битката му с Борисов беше на пауза
Предложението дойде от парламентарната група на БСП, като "за" него гласуваха единодушно 140 народни представители.
Искането на БСП за одит се основава на високия обществен интерес към изразходването на допълнителни бюджетни средства. "Червените" искат Сметната палата да извърши одит за периода от 10 май 2017 г. до 31 януари 2018 г. Срокът за извършване на одита е 1 юни 2018 г.
Според социалистите управляващите са направили комбинации в бюджета, с които са задържали разходите до края на м.г., а след това са разпределили стотици милиони левове. Така били нарушени и законът за бюджета, и конституцията.
Още: Няма "Ново начало" в кабинета "Желязков": Говори Гроздан Караджов
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)