Таксиметровият пазар в Пловдив изпитва на свой гръб една от най-популярните тактики за отказване на конкуренцията - дъмпинга.
Още: Най-важните новини за деня: 7 август 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 8 август 2025 г. (петък)
От началото на 2013 година почти всички компании в бранша в Пловдив свалиха цените. Така повечето таксита возят за по около 20 стотинки по-евтино, отколкото в края на 2012 година - за около 45 стотинки на километър през деня и 55 стотинки през нощта.
Таксиметровите шофьори, които карат по новите по-ниски цени не са доволни.
„Няма да е много добре, ще се мъчи да изкараме тука няколко месеца има трудни, два месеца може би”, каза Младен Димитров, таксиметров шофьор. „С 45 стотинки сега сте дневна, има ли повече клиенти - не,клиентите са едни и същи и по-взискателни”, каза Румен Ангелов пред камерата на bTV.
Още: Ракетите "Javelin", с които Украйна поразява Русия: Кога да очакваме доставките им в България?
В града има все още фирми, които се опитват да карат по старите тарифи. Те определят ценовата война като нелоялна конкуренция.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 3500 само за месец: Пожарите в България рязко се увеличават
Още: Двойно повече студенти участваха в бизнес академиите на Kaufland през учебната 2024/25 година
„Тези цени, които са намалените в случая не са реални, за горивата в момента, които са, според мен са прекалено ниски”, смята Анатоли Атанасов, шофьор.
Факт е обаче, че цената на метана от Нова година вече е с 10 стотинки по-ниска.
Редактор: Ивайло Петров
Още: Български военен контингент замина за Косово като част от войските на НАТО
Още: БДЖ и еврото: Плащания в лева няма да се приемат след тази дата