Много хора ги намират за приятен полезен снакс между храненията, защото все пак са плодове и не би трябвало да вредят на организма. Това е истина, ако процесът им по консервиране и изсушаване е бил напълно натурален.
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 3 май /валутен калкулатор/
Как да разберем кои храни НЕ ни понасят?
Захарите
Подобно на суровия плод в натурално състояние, така и сушеният съдържа захар. В интерес на истината, с до 70-80% повече захар. Това е така, защото в процеса на обработка и карамелизиране, се използва такава, която се попива и консервира плода.
Пестицидите
Още: Как най-лесно се приготвя агнешка главичка?
Още: Стихотворение на деня, 3 май, от Димчо Дебелянов
В магазините и в масовото производство обаче, сушенето на плодовете се случва изкуствено с помощта на инфрачервено лъчение. Подобен тип третиране убива полезните им свойства и намаля значително съдържанието на витамини. Също така, за да се запазят от нежелани буболечки и вредители, те се третират с пестициди и консерванти.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Мощна техника за привличане на сродната ви душа
Още: Календар на геомагнитните бури за май 2025 – не пропускайте тези дати
За запазването на хубавия вид, цвят и мирис пък се грижат растителните мазнини, сиропи, захар и оцветители.
Лечение със суперхрани - мит, мода или истина?
Преди покупката е добре винаги да се чете етикета, за да разберем дали съдържа някои от съставките, споменати горе като част от съдържанието. Останалите такива, като миещи препарати при продукцията, се счита, че са в допустимите и безопасни количества.
Това не прави сушените плодове отровни и изцяло вредни. Всичко зависи от начина им на изсушаване и преди производственото им третиране. Най-добре е да се консумират в умерени количества и от достоверни био производители.
Още: Най-хубавите пожелания за Гергьовден 2025
Още: Тимус – „Точката на щастието“ в тялото: Как да я активираме