Малцина са хората, които не обичат да си похапват леща. Това вариво е сред най-вкусните и полезни и всеки диетолог или специалист по правилно хранене ще ни посъветва да го включваме в менюто си.
Още: 6 юли: Какъв църковен празник е и какво НЕ трябва да правят жените
Още: От колко кг грозде се ражда 1 литър вино?
На пръв поглед, приготвянето на леща изглежда като детска игра. Истината е, че си има своите тънкости и специфики, с които задължително трябва да се съобразим. В противен случай рискуваме да се получи ястие, недостойно за трапезата ни.
Ако сте новобранци в кухнята, то нашите съвети ще са ви от голяма полза. Ще споделим с вас какви подправки трябва да добавите към лещата, която готвите, за да може крайният резултат да ви допадне.
Как е правилно да овкусяваме лещата?
Лещата има някои особености, които мнозина може и да не знаят. Тя, подобно на боба, също позволява да бъде накисната за няколко часа, преди да я сварите. Така ще скъсите времето за варене.
Още: От дъб до смърч – защо кубик дърва не тежи еднакво?
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 5 юли /валутен калкулатор/
Що се отнася до самото готвене, сами трябва да решите към каква рецепта да се придържате. Някои предпочитат леща на супа, докато други са привърженици на яхнията.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 5 юли: Какъв църковен празник е, какво носи късмет на този ден
Професионален готвач издаде как се готви най-вкусната леща яхния
Запомнете, че в началото на готвенето не бива да се слага сол в лещата. Така ще забавите самия процес и накрая ще се чудите защо варивото не омеква.
Подправките са нещо задължително, тъй като благодарение на тях ястието бива завършено. Чубрицата е задължителна, когато говорим за леща. Тя обаче се добавя почти на финала, когато лещата е завряла.
Още: Грешен мит или златно правило? Ето я истината за ябълката
Още: Опасностите на лятото – лекар разкрива как да реагираме правилно
Дафиновият лист е онази тайна подправка, която мнозина пропускат да добавят към гозбата. Имайте предвид, че ароматът му е натрапчив, затова с подправката не бива да се прекалява. Едно – две листа са напълно достатъчни, за да се подчертае вкусът на ястието в тенджерата.
Излишно е да споменаваме за червения пипер, който е задължителна подправка.
В края на самото готвене може да гарнирате с нарязан на ситно магданоз. Зелените листа придават още повече свежест.
Не забравяйте тези подправки. Благодарение на тях ястията, които приготвяте, ще бъдат съвършено вкусни и ароматни.