Всички училища в община Велико Търново ще работят от 11 януари

10 януари 2017, 15:30 часа 570 прочитания

Всички училища в общината ще работят от утре – 11 януари. Препоръката е учебните часове да бъдат намалени. Това съобщиха от пресцентъра на Община Велико Търново. След възложена от кмета Даниел Панов проверка е установено, че класните стаи са отоплени, проходимостта и достъпът до сградите на учебните заведение и в околните райони са осигурени. Училищните автобуси също са напълно изправни, а междуселищните пътища – проходими.

Още: Акад. Николай Денков с предложение за студентските такси

Още: 137 работодатели ще обучават студенти и ще им осигуряват работа след завършване

В сътрудничество Община Велико Търново, Регионалното управление на образованието, Регионалната здравна инспекция и директорите на училищата са създали необходимата организация за нормален учебен процес, транспорт на учениците и доставката на храни.

Заради прогнозираните по-ниски сутрешни и вечерни температури времетраенето на учебните часове във всички училища може да бъде съкратено по решение на директорите. В тази насока е и дадената от Министерството на образованието и науката препоръка до края на седмицата учебните дни да започват в 8.30 часа и да приключват до 17.30 часа. Целта е децата, по-големите ученици, педагозите и персоналът да се придвижват до сградите в светлата част на денонощието.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес