Българин е сред тримата в неизвестност след срутване на сграда в Германия (ВИДЕО)

19 май 2026, 14:14 часа 941 прочитания 0 коментара

Мъж на 47 години с българско гражданство е сред тримата в неизвестност след срутване на сграда в Германия.  Спасителни екипи продължават издирването на трима души, които вероятно са затрупани под руините след срутването на сграда с ваканционни апартаменти в източната част на Германия, съобщи полицията. Операцията се провежда в град Гьорлиц, близо до германско-полската граница. Спасителите претърсват района ръчно с помощта на кучета, обучени да откриват хора под отломки, сред купчини тухли и разрушени греди. Използването на тежка техника е ограничено, тъй като има опасения от евентуална експлозия заради скъсани газопроводи.

Издирват и две румънски гражданки

Още: Българин загина при катастрофа в Кипър

Германската полиция съобщи, че издирваните са две жени на 25 и 26 години с румънско гражданство и 47-годишен мъж с германско и българско гражданство.

„Спасителната операция и издирването на изчезналите продължават“, посочиха от полицията, като добавиха, че причината за инцидента все още се разследва.

Още: Четирима души са ранени при срутване на сграда

По данни на пожарната операцията може да продължи и през нощта, предаде АФП, цитирана от БГНЕС.

Първоначално за изчезнали са били обявени още двама души, но по-късно се установило, че по време на инцидента са били на разходка, съобщава германският вестник „Билд“.

Гьорлиц е известен със своите исторически сгради в готически, бароков, ренесансов и ар деко стил, които често служат като декор за филмови продукции.

Още: Срутване на стара сграда уби три момчета в Косово (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Новините днес