Подоляк осмя руското командване: Руското министерство на нападението се състои от стендъп комици

22 септември 2023, 19:44 часа 14191 прочитания 0 коментара

Коментирайки днешния успешен удар на украинската армия срещу щаба на руския Черноморски флот в Севастопол, специалният съветник на президента Зеленски Михайло Подоляк осмя реакцията на руското военно министерство на случилото се. 

Още: "Вече нямаме държава": Нови протести срещу Вучич в Сърбия, огромно напрежение в Нови Сад (ВИДЕО)

Още: Среща Тръмп - Путин - Зеленски може да има още следващата седмица? (ВИДЕО)

"Всички ракети бяха свалени от руската система за противовъздушна отбрана. Но при това щабът на Черноморския флот в Крим беше разрушен. Нямаше жертви в резултат на атаката. Но някои военни изчезнаха", така саркастично коментира Подоляк в Telegram противоречивите и взаимно изключващи се твърдения, които днес направи руското ведомство. ОЩЕ: ВСУ потвърдиха атаката срещу щаба на руския Черноморски флот. Русия ту има загинал военен, ту изчезнал 

Хората, работещи в руското ведомство, при други обстоятелства биха се справили много добре в ролята на „стендъп комици“, написа още той с ирония.

И добави, че руското военно министерство отдавна се е превърнало в Министерство на нападенията, а не на отбраната. А самата путинска Русия - в "царство на кривите огледала".

Още: "Окупация на Украйна по подобие на Западния бряг": Британски вестник с шокиращ сценарий за край на войната

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 14.08.25 - Съюзниците на Киев с обща позиция преди срещата в Аляска

ОЩЕ: Украйна удари щаба на Руския черноморски флот в Крим (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес