Първите корейски танкове К2 и самоходни гаубици К9 пристигнаха в Полша, обяви Министерството на отбраната в Туитър.
Още: Германия с по-строги правила за сваляне на незаконно летящи дронове
Още: Цял ден с Путин мислехме как да оцелеем в тези трудни времена: Лукашенко (ВИДЕО)
Танковете К2 и самоходните гаубици К9 са част от първата доставка на южнокорейско въоръжение, закупено от Полша тази година. Президентът Анджей Дуда и вицепремиерът и ръководител на Министерството на отбраната Мариуш Блашчак ще присъстват на официалното приемане на оборудването днес.
БГНЕС припомня, че сключените до момента договори предвиждат доставката на 189 танка и 212 гаубици. Стойността на договора с „Hyundai Rotem“ за танковете K2 възлиза на 3,37 милиарда долара, а за гаубиците от групата „Hanwha Defense“ Полша ще плати 2,4 милиарда долара.
Доставката на новото въоръжение ще даде възможност на Полша да изпрати на Украйна повече от своите САУ 2С1 „Гвоздика“ и танкове PT-91 „Твърди“.
Още: Зеленски: Унгария си играе много опасно с огъня като разузнава на наша територия с дронове
Още: Двуличието на Европа и безсмисленият режим на санкции срещу Кремъл
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Молдова забрани на още една проруска партия да участва в утрешните избори