СЗО: Ваксината на Русия срещу коронавирус първо трябва да премине през преглед за безопасност

11 август 2020, 16:35 часа 3981 прочитания

Световната здравна организация (СЗО) заяви, че всяка ваксина срещу COVID-19 първо трябва да премине през преглед на данните за безопасност, преди да бъде одобрена от агенцията на ООН. Това се случва след като Русия обяви във вторник, 11 август, че е одобрила ваксина за коронавируса и тя ще бъде пусната в продажба в началото на 2021 г., а учителите и лекарите ще я получат още следващия месец, предава AFP.

Още: Хакерска атака срещу съдебната система на Сърбия

Още: "Македонският народ съществува и трябва да го признаете": Северна Македония припозна новата си "героиня"

Президентът Владимир Путин по-рано заяви, че Русия е станала първата страна, която е одобрила ваксина, която може да осигури "устойчив имунитет" срещу новия коронавирус.

"Ние сме в тесен контакт с руските здравни власти и дискусиите за преглеждането на качествата на ваксината и даване на 'предварителна квалификация' продължават", заяви говорителят на здравната агенция на ООН Тарик Ясаревич пред репортери в Женева на онлайн брифинг.

По думите му "предварителната квалификация" представлява преглед и преценка от страна на СЗО на качествата на ваксината - нейната ефективност и безопасност.

Още: Голяма помощ за Киев догодина - сигнал от САЩ. Русия уби украинци с 600 дрона и ракети (ОБЗОР - ВИДЕО)

Още: Украйна удари важен руски газопровод в Сибир

 

Всичко за коронавируса следете ТУК.

 

 

Още: Американски генерал: НАТО се нуждае от повече ракети с голям обсег, за да възпира Русия

Още: Украински дронове не пощадиха 4 военни завода в Тула, пожар и във фабрика за снаряди (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Райко Павлов
Райко Павлов Отговорен редактор
Новините днес