Втора престрелка е станала в Париж тази вечер. Междувременно бе съобщено, че вторият полицай, ранен при първото нападение е починал, съобщи Reuters.
Припомняме, че първият инцидент стана на Шанз-Елизе около 21 часа местно време. Към двама патрулиращи полицаи се е приближил мъж, който е започнал да стреля с автомат. Нападателят е бил ликвидиран, след като е убил единия от полицаите и ранил другия, потвърждават от министерството на вътрешните работи на Франция.
По думите на говорителя на министерството на вътрешните работи на Франция Пиер Анри Бранде нападателят е бил с кола, излязъл е от нея е и открил огън срещу полицаите.
По информация на BFMTV стрелецът е бил познат на френските специални служби. Предполага се, че втори нападател се укрива в някоя от станциите на метрото. На сградите в района вече има снайперисти.
Стрелбата е станала между спирките на метрото Franklin-Roosevelt и Georges V в близост до магазин на Marks&Spencer. Предполага се, че втори нападател може да се укрива в магазина, съобщи Le Parisien.
Френският президент Франсоа Оланд и премиера Бернар Казньов са на извънредно съвещание.
Полицията евакуира хората, намиращи се в района. Три станции на метрото са затворени. На мястото има над 30 полицейски коли и кръжи хеликоптер. Разглежда се версията за терористичен акт.
Агенция Reuters съобщи, че не се изключва и възможността за въоръжен грабеж, позовавайки се на източници от полицията.
Само преди два дни в Марсилия френските сили за сигурност задържаха двама души. В тяхното жилище бе открито голямо количество експлозив и оръжие, припомня БГНЕС. Според властите те са готвели да извършат терористично нападение в навечерието на президентските избори. В неделя във Франция ще се проведе първия тур от изборите за нов държавен глава.