Арсенал с първи трофей за сезона след триумф с дузпи

1007

Арсенал спечели Къмюнити Шийлд в същинска драма срещу Челси, грабвайки трофея след изпълнение на дузпи, проведено по нова система.

Двата отбора завършиха при резултат 1:1, след като Виктор Моузес в началото на второто полувреме даде аванс на Челси, но 8 минути преди края новото попълнение Колашинац реализира с глава за 1:1. Точно преди гола Педро получи директен червен картон, а в края на мача Мората можеше да се разпише с глава, но пропусна.

Вижте къде ще гледаме английски футбол в следващите 5 години

Голяма българска телевизия придоби правата за телевизионно излъчване на мачовете от Английската Футболна лига и турнира за купата на Фу...

Дузпите бяха изпълнени по системата "ABBA", която прилича много на тайбрека в тениса. Челси изпълниха първата дузпа, реализирана чрез Кейхил, а след това Арсенал вкара следващите две - 2:1 при дузпите. Последваха пропуски на Мората и Куртоа, а Окслейд Чембърлейн и Жиру бяха точни за 4:1 при изпълненията на 11-метрови наказателни удари.

Този мач бележи и старта на сезона във Висшата английска лига, а първият мач е Арсенал - Лестър в петък.

Как протече двубоят - четете в Sportlive.bg!