Ливърпул набра инерция: Салах носи шести пореден успех за мърсисайдци (ВИДЕО)

1481

Ливърпул набра инерция във Висшата лига. Мърсисайдци продължиха страхотната си серия и записаха шести пореден успех след 1:0 срещу Брентфорд. Автор на единственото попадение в срещата бе Мохамед Салах. Египтянинът отбеляза 30-ия си гол през сезона и №100 на "Анфийлд" за цялата си кариера в 13-ата минута. Победата доближи селекцията на Юрген Клоп само на точка от четвъртия Манчестър Юнайтед. “Червените дяволи” обаче са изиграли два мача по-малко.

Домакините стартираха по-активно сблъсъка. В 13-ата минута Фабиньо намери Ван Дайк на далечната греда, който отклони към Мо Салах. Звездата на английския колос реализира от близко разстояние за 1:0. За него това бе попадение номер 30 през този сезон и номер 100 на “Анфийлд”. Освен това египтянинът стана първият играч в историята на Ливърпул, който се разписва в девет поредни домакински мача.

ОЩЕ: Ливърпул заменя Милнър за един от най-добрите халфове в света

Тимът на Клоп владееше инициативата до последните минути от полувремето, когато Мбеумо изравни, но голът бе отменен заради засада. Най-чистото положение след почивката бе за сметката на мърсисайдци. Салах изведе Жота. Португалецът пусна успореден пас към Гакпо, който направи невероятен пропуск от два метра на празна врата.

До края на двубоя вратарите запазиха мрежите си сухи. След този успех отборът на Юрген Клоп е на 5-о място с актив от 62 точки, докато Брентфорд е на 9-а позиция с 50 пункта. ОЩЕ: Тиаго ляга под ножа, аут е до края на сезона