Унгария удари Сърбия, Италия премаза Малта (ВИДЕО)

5838

В сблъсък от групата на България Унгария излъга Сърбия у дома с 2:1 и оглави класирането с 13 точки - 3 пред западната ни съседка. Всички попадения в мача паднаха през първото полувреме. На "Пушкаш Арена" Барнабаш Варга откри за домакините, но Страхиня Павлович възстанови паритета. В 34-тата минута Роланд Салай отново върна аванса в полза на своя тим.

Италия прегази Малта

Италия не допусна изненада и постигна категоричен успех с 4:0 срещу Малта в двубой от група "С". Автор на първия гол бе Джакомо Бонавентура, който реализира с прекрасен изстрел под напречната греда в 23-тата минута. Доменико Берарди удвои до почивката. През второто полувреме пак състезателят на Сасуоло се разписа, за да оформи класиката. Давиде Фратези пък вкара в добавеното време.

Италия

Така с трите точки, завоювани на стадион "Сан Никола" в Бари, селекцията на Лучано Спалети заема второто място с 10 пункта. Малта е дъното на таблицата без да познава вкуса на победата. По-рано Украйна надви Северна Македония с 2:0 в друг мач от квалификациите за Евро 2024.

Всички резултати от квалификациите

Северна Ирландия - Сан Марино 3:0 (5' - 1:0, Смит; 11' - 2:0, Магенис; 81' - 3:0, МакМенамън)

Украйна - Северна Македония 2:0 (30' - 1:0, Судаков; 90+6', 2:0, Караваев)

България - Литва 0:2 (45' - 0:1, Ширвис; 55' - 0:2, Ширвис)

Словения - Финландия 3:0 (17' - 1:0, Шешко (дузпа); 28' - 2:0, Шешко; 90+3' - 3:0, Янза)

Дания - Казахстан 3:1 (36' - 1:0, Йонас Винд; 45' - 2:0, Роберт Сков; 48' - 3:0, Роберт Сков; 58' - 3:1, Ян Вороговский)

Унгария - Сърбия 2:1 (21' - 1:0, Барнабаш Варга; 33' - 1:1, Страхиня Павлович; 34' - 2:1, Роланд Шалай)

Италия - Малта 4:0 (23' - 1:0, Джакомо Бонавентура; 45' - 2:0, Доменико Берарди; 64' - 3:0, Доменико Берарди; 90' - 4:0, Давиде Фратези)

ОЩЕ: 246 дни до ЕВРО 2024: Турция е окрилена и приземена от инфарктни голове в края (ВИДЕО)