Пореден резил и викове "Оставка": 10 от България се издъниха срещу Литва (ВИДЕО)

5708

Националният отбор по футбол на България записа нов срамен резултат в квалификациите за Евро 2024. Възпитаниците на Младен Кръстаич отстъпиха на Литва с 0:2 у дома в двубой от група G. В герой за гостите се превърна Пиюс Сирвис, който отбеляза двете попадения. "Трикольорите" останаха 10 на терена от края на първото полувреме, тъй като Андриан Краев бе изгонен.

Така страната ни продължава серията от мачове без успех - вече са 8. Съперникът пък прекъсна ужасяваща поредица. В последните си 15 срещи литовците не познаваха вкуса на победата. Преди тях те бяха надвили Сан Марино с 2:1 на 25 март 2022 година в контрола.

ОЩЕ ОТ КВАЛИФИКАЦИИТЕ: В шоу с марка Мбапе: Франция отново срази Нидерландия и е на Евро 2024 (ВИДЕО)

Дюлгеров спаси България рано-рано

Първото чисто положение бе в полза на гостите. Сливка се озова сам срещу стража на домакините, но Дюлгеров се намеси. Нашите състезатели отвърнаха с опасен удар с глава на Десподов. Футболистът на ПАОК обаче не намери целта. В 16-ата минута гол на Черних бе отменен заради засада. Сливка нанесе опасен шут, който не попадна в очертанията на вратата.

България Литва

Спас Делев с голям пропуск

Малко по-късно Спас Делев пропусна най-чистия шанс за "лъвовете". Излязъл очи в очи със Емилиюс Зубас, крилото на Лудогорец не съумя да открие резултата. Преслав Боруков също остана на сантиметри от това да зарадва феновете по трибуните.

ОЩЕ ОТ КВАЛИФИКАЦИИТЕ: Португалия и Белгия трепереха до последно, но се класираха за Евро 2024 (ВИДЕО)

Съкрушителен край на полувремето за България

В 42-рата минута Краев бе изгонен с втори жълт картон за нарушение в близост до тъчлинията. След 180 секунди Ширвис се оказа най-съобразителен при центриране от корнер и се разписа за 0:1. В 55-ата минута картинката на "Васил Левски" стана още по-грозна. Пиюс Сирвис удвои аванса на своя тим в квалификацията за Евро 2024.

Литва вкара трети гол, който бе отменен

Момчетата на Едгарас Янкаускас продължиха да нападат. В 74-тата минута Юстас Ласицкас прати топката в мрежата на българската врата. ВАР обаче се намеси и не призна гола, тъй като състезател в засада влияеше на играта. През втората част викове "Оставка" звучаха от трибуните на стадиона.

ОЩЕ: Черно тото и мръсна чалгаризация: Българският футбол гледа дъното отдолу