Капитанът на Германия Филип Лаам публикува официално обръщение, в което споделя повече информация за сензационното си решение си да не играе повече за националния отбор. 30-годишният футболист се оттегля точно след триумфа на световното първенство.
Ето и текста на писмото му:
Скъпи футболни фенове,
по време на предишния сезон взех решение да преустановя кариерата си в националния отбор след края на Мондиала. Информирах селекционера Йоахим Льов за това на закуска в понеделник. Щастлив съм, че краят на кариерата ми в Бундестима съвпадна със спечелването на световната титла в Бразилия.
Още: Ефектът "Мъри": Гьозтепе продава откритието на Стоилов във Висшата лига за рекордна 8-цифрена сума
Още: Байерн Мюнхен набеляза ненужен в Ливърпул
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Мъри Стоилов намери новите си бижута! Гьозтепе и Левски с идентична трансферна политика
Казах "довиждане" на президента на Германския футболен съюз Волфганг Нирсбахм и на неговите представители, както и благодарих на Йоахим Льов, Ханзи Флик, Анди Кьопке, Оливер Бирхоф и останалите служители в ГФС за отличната съвместна работа през последните 10 години.
Сега съм на 3-дневна ваканция и имам нужда от почивка.
Благодаря ви за прекрасното време с вас!