Консумацията на кафе и други кофеинови продукти не е препоръчителна за определени хора: бременни жени, хора с повишена нервна възбудимост и страдащи от безсъние. Но ако обичате кафето и не искате да се отказвате от него, има няколко подправки, с чиято помощ може неутрализирате ефекта на любимата си напитка и дори да я направите полезна.
Още: Напитката, която убива желанието за сладко
Още: Тайните на столетниците: 8 знака, които издават, че ще живеете много дълго
1. Черен пипер
Едно-две зърна черен пипер, добавени към горещо кафе, го превръщат в отличен антисептик. Пиперът има способността да прочиства храносмилателната система, стимулира метаболитните процеси, насърчава по-доброто функциониране на стомаха и помага за елиминирането на токсините.
2. Кардамон
Кардамонът, съдържащ етерични масла, ще придаде на кафето оригинален аромат. Тази подправка има лек успокояващ ефект и укрепва стомаха.
Лекар разкри защо хората с високо кръвно, които пият кафе, не трябва да се отказват от него
Още: 7 лесни начина да балансирате хормоните си, за да се чувствате и изглеждате невероятно
Още: Лекар: Това е най-добрата закуска при анемия!
3. Карамфил
Едно зрънце карамфил, добавено към чаша кафе, ще помогне за намаляване на отрицателните ефекти на кофеина. Карамфилът има способността да стимулира притока на кръв и да понижава кръвното налягане.
4. Канела
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Лекар за вредата от алуминието фолио: Колко вредно е то?
Канелата ще намали "подкиселяващия" ефект на кафето. Може да я добавите на прах към вече готовото кафе или да използвате пръчица от тази подправка при приготвянето му.
5. Джинджифил
Джинджифилът има успокояващи свойства, облекчава спазми и болкови симптоми. Използва се като стимулант за храносмилателната система. Достатъчно е да добавите малко прясно парче корен или малко прах към кафето по време на варенето.
Сложете малко от тази подправка в кафето и вижте какво ще се случи с тялото ви
Още: Този плод сваля кръвното повече от отказа от сол
Още: За какво помага чаят от борови връхчета?
Важно: Статията не замества балансираното хранене и консултацията със специалист!