Линдзи Вон със 78-а победа в Световната купа

2181

Американката Линдзи Вон се завърна на пистата след кратко отсъствие заради контузия в гърба с победа в Супер-Г във Вал д'Изер, кръг от Световната купа по ски-алпийски дисциплини.

33-годишната Вон записа време 1 минута 04.86 секунди на пистата във френския курорт, като трасето бе съкратено заради лошите метеорологични условия. По този начин Ледената кралица записа 78-та си победа в Световната купа и 28-а в Супер-Г, предаде БГНЕС.

"Мисля, че карах добре днес. По пистата имаше неравности и в края щях да падна. Радавам се, че направих добро състезание", коментира американката след успеха.

На второ място днес завърши италианката София Годжиа, останала на 31 стотни от победителката, а на подиума се качи и Никол Шмидхофер от Австрия, чието време бе с 67 стотни по-бавно от това на Вон. Надеждата на домакините за успех Теса Уорли, което е двукратна световна шампионка в дисциплината, направи груба грешка в средата на трасето и остана назад в класирането.