Проектът „60+“, който за втори път се реализира в Пловдив, продължава да вдъхновява и обогатява живота на възрастните хора от града. Проектът е насочен към пенсионери и хора с увреждания и има за цел да ги запознае с шест различни форми на изкуство: музика, танци, фотография, литература, рисуване и приложни изкуства, като същевременно ги обучава в дигитални умения.
Още: Обявиха къде ще е първият държавен магазин за храни
Още: Кметът на Пловдив изпълнява важни инфраструктурни обекти в града
Успоредно с това се провеждат дейностите от рубриката „Сподели изкуство“, която дава на участниците възможността да посещават разнообразни културни събития. Те с удоволствие присъстват на концерти, театрални представления и изложби, като се докосват до богатството на българската и световната култура. Тези посещения не само обогатяват културния им хоризонт, но и стимулират тяхното творчество и нови форми на изразяване.
„Радвам се, че чрез рубриката „Сподели изкуство“ пенсионерите имат възможността да се обогатят и да се вдъхновят от различни културни прояви. За мен е истинско удоволствие да виждам как те преоткриват радостта от изкуството и я пренасят в своето творчество. Има огромен интерес към рубриката „Сподели изкуство“ тази година. Освен, че се наслаждават на голямото изкуство, те упражняват наученото от уроците по фотография и дигитални умения. Те снимат най-емоционалните моменти, създават клипове, споделят впечатления. Благодаря на община Пловдив за доверието, подкрепата и възможността всичко това да се случи. Специални благодарности отправяме към отдел „Култура“ и заместник-кмета Пламен Панов“, споделя Ели Шопова, ръководител на проекта.
Още: Първата стационарна камера за скорост в Пловдив ще бъде монтирана на подлеза на „Гладстон“
Още: Влак блъсна каруца на прелез край Карлово, загинало е дете
Следващата дейност по проект „60+“ е организирането на изложба, където пенсионерите ще представят своите творби. А на 28 септември в парк „Лаута“ ще се проведе фестивала „Изкуство без граници и възраст“, в който всички участници ще се изявят с танци и песни. Специални гост-изпълнители ще бъдат Михаил Белчев и Кристина Белчева.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: За 17-ти път Етнографският музей в Пловдив се превърна в пъстра и красива занаятчийска чаршия
Още: Държавата отпуска 15 млн. лева за ключови инфраструктурни проекти в Пловдив
Проектът „60+“ доказва, че културното обогатяване и активното участие в обществения живот нямат възрастови граници. Пенсионерите от Пловдив не само разширяват своите познания и умения, но и намират нови социални контакти, превръщайки се в активни и вдъхновени участници в културния живот на града.
Инициативите и за второто издание на 60+ се реализират от Национално сдружение за единство и партньорство, с финансовата подкрепа на Община Пловдив, като част от Културния календар на града за 2024 година.
Още: Община Пловдив спечели европейско финансиране за нови електробуси, зарядни станции и депо
Още: Започна обновяването на дома за възрастни хора „Св. Василий Велики“ в Пловдив
Още: Пловдивчани изхвърлят едрогабаритни отпадъци само след едно телефонно обаждане