Обществото очаква справедливост и сигурност. Това подчерта председателят на Националния предизборен щаб на ГЕРБ и зам.-председател на партията Цветан Цветанов във Видин, където представи управленската програма на ГЕРБ в сектор „Сигурност“.
Още: Лена Бориславова: Нашият вот ще бъде насочен към действията на Пеевски и това правителство
Още: Томислав Дончев: Ако има служебно правителство, България може да бъде отклонена от еврозоната
Цветанов припомни, че по време на президентските избори темата за бежанците бе използвана като инструмент за атаки срещу ГЕРБ. „Обвиниха ни, че не защитаваме интересите на България в Европейския съюз. Когато обаче получихме 320 млн. лева помощ от ЕК, започнаха да говорят, че ще превърнем България в буферна зона“, каза Цветан Цветанов. Според него, опонентите на ГЕРБ умишлено насаждат нетърпимост към бежанците, без да предлагат решения. Той бе категоричен, че ако не е част от силна Европа, България няма как сама да се справи с този проблем.
Цветан Цветанов посочи мерките, които ГЕРБ предвижда за борба с битовата престъпност. Той подчерта, че решението на проблема с конвенционалната престъпност е видео наблюдение и полицейско присъствие в малките населени места.
Цветанов коментира и важността на борбата с тероризма. Зам.-председателят на ГЕРБ припомни, че борбата срещу организираната престъпност е била най-ефективна през 2009-2010 година. „Точно тогава, когато бяхме обвинявани в полицейщина, а срещу мен лично имаше изключително силни атаки“, подчерта той.
Още: Андрей Ковачев: Няма кой да ни спре по пътя към еврозоната
Още: Ивайло Мирчев: Не се справихме добре с разяснителната кампания за еврото
Цветан Цветанов бе категоричен, че всяко управление на БСП приключва с големи задължения и дефицит. „След това ние трябва да прилгаме непопулярни мерки, за да изведем страната от това положение“, категоричен бе Цветанов. Той подчерта, че пример за това е община Видин, където кметът от ГЕРБ Огнян Ценков е заварил от първият ден на управлението си 21 млн. лева дългове. „За година и половина са върнати 6 млн. лева от тези дългове. Представяте ли си, ако тези 6 млн. лева бяха насочени към облагородяване на общината, колко по-добър щеше да бъде животът на хората“, каза Цветан Цветанов. Той призова видинчани да подкрепят силния отбор на ГЕРБ, начело с водача Владимир Тошев, който се е доказал като опитен политик, познаващ добре спецификата на своя регион. „Това е силата на ГЕРБ, да залага на местни хора, които познават най-добре своята област“, подчерта председателят на Националния предизборен щаб на ГЕРБ.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тома Биков: Ако отидем на предсрочни избори, процесът по въвеждане на еврото ще се превърне в криза
Още: Протести срещу еврото в София и страната организираха от "Възраждане" (ВИДЕО)
* Платена публикация. Купуването и продаването на гласове е престъпление.