"Слави Трифонов зададе този въпрос във ФБ вчера. Малко преди това, с компромат в Парламента беше атакуван още един от служебното правителство, Кирил Петков, министър на икономиката.
Още: Никола Минчев каза ще стане ли председател на "Продължаваме промяната"
Още: Радев поздрави новия полски президент, той го покани на визита
Компромата размаха Любомир Каримански, експерт на ИТН, спряган за бъдещ финансов министър или гуверньор на БНБ. За него пиша в книгата с работно заглавие "Зад завесата на завесите", която ще бъде на пазара на 10 август.
Каримански е дългогодишен изпълнителен директор на "Демир банк", трезорът на Фуат Гювен. Него го помня от средата на 90-те, когато работех в "Братя Василеви" и той изкупи безмитните им бензиностанции на Калотина и Капитан Андреево', посочва писателят Калин Тодоров във Фейсбук.
"Лека, полека Гювен, който е и турски поданик, стана един от най-богатите българи. Той е финансовият гръб на ДПС и даде пари на Ахмед Доган, да си купи ТЕЦ "Варна.
Още: Защо воюват Радев и правителството? Анализ на Елена Дариева (ВИДЕО)
След "Демир банк", Каримански пое "Инвестбанк", трезорът на Петя Славова, протежето на Любен Гоцев. Но това е един друг разговор. А може и да не е."
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: На комисия: Създават Борд по водите - министерства и общини с ангажименти
Още: Хората на Пеевски доволни, че парламентът прекъсна ваканцията си заради тях