На комисия: Депутатите решиха да отпадне „газ рилийз“ програмата

29 ноември 2022, 10:09 часа • 1422 | прочитания

Комисията по бюджет и финанси одобри предложение на Делян Добрев от ГЕРБ задължението за 2023 и 2024 г. по програмата за освобождаване на природен газ да бъде отменено.

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат

Това се случи между първо и второ четене на Закона за корпоративното подоходно облагане, с който се измени Законът за енергетиката.

Става въпрос за така наречената програма „газ рилийз“, като целта е да не се изкривява пазара и да не се дава възможност търговци, закупили освободени количества на ниска цена, да ги продават обратно на „Булгаргаз“ на значително по-висока такава.

ОЩЕ: Енергийна комисия отложи предложението на ГЕРБ за намаляване на бензина с 1 лв.

Още: Ставащото в пловдивската митница е за отвличане на вниманието: Николай Денков за скандала на седмицата

Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро

Припомняме, че такова предложение одобри и Комисията по енергетика в Закона за компенсиране на разходите на потребителите на моторни горива.

Депутатът от ГЕРБ Делян Добрев обясни, че предложението му ще спре нарастването на цената на природния газ през декември.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес