Служебният кабинет по стъпките на ГЕРБ и ДПС, втора смяна на областния управител на Кърджали само за месец

24 юли 2024, 16:57 часа • 1459 | прочитания

След по-малко от месец начело на Областната администрация в Кърджали служебното правителство освободи Ресми Мурад от поста областен управител и назначи неговия заместник Никола Чанев за титуляр.

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат

Решението е взето по време на правителственото заседание днес, а впечатление прави, че именно Мурад бе назначен от кабинета "Главчев" на 28 юни т.г. Той е председател на Кърджалийската областна структура на ДПС. След конфликта между председателя на движението Делян Пеевски и Ахмед Доган, той и структурата застанаха на страната на почетния председател.

Никола Чанев от ГЕРБ за трети път става областен управител, като дълги години е работил в местната структурата на Националната агенция по приходите като инспектор и началник-сектор. Магистър е по счетоводство и контрол от Университета за национално и световно стопанство, завършил е също „Национална и регионална сигурност“ в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“.

Още: "Законът е спазен": Главчев мълчи за назначените кадри на ДПС в областните управи

Още: Ставащото в пловдивската митница е за отвличане на вниманието: Николай Денков за скандала на седмицата

Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро

И още една рокада

За областен управител на област Смолян е назначен Захари Сираков от ГЕРБ. Той заема поста за втори път. По професия е юрист, завършил е Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“. Работил е като юрисконсулт в Регионалната инспекция по околна среда и водите в Смолян. Сираков е бил общински съветник в града в периода 2011 г. – 2015 г. През по-голямата част от кариерата си е работил като адвокат.

Освободен е досегашният областен управител на Смолян Румен Пехливанов, който също е от ДПС.

Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски

Още: "Строшеният F-16": Борисов и Радев се карат дефектни ли са самолетите (СНИМКИ)

Още: Кабинетът освободи Вяра Тодева и още 5 областни управители за сметка на кадри на ГЕРБ (СНИМКИ)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Илиев
Ивайло Илиев Отговорен редактор
Новините днес