Нов ден, нов инцидент: Пожар пламна в бързия влак Бургас - София

12 юни 2024, 18:10 часа 4268 прочитания

След като вчера влак дерайлира край Копривщица, днес (12 юни) пламна пожар в бързия влак Бургас - София, съобщи bTV.

Още: Повече от море: Три забележителности в Поморие отвъд плажа

Още: Диви приключения в Източните Родопи - eдно от последните диви съкровища на Европа

Огънят е лумнал от локомотива. Инцидентът е станал около 15:05 часа преди входния сигнал на гара Владимир Павлов в западната част на Бургас. 

В 14:59 ч. на тел. 112 е получен сигнал за пожар в локомотива на бързия влак София - Бургас, съобщиха от полицията. Запалил се е подкошов вентилатор в локомотива. Използвани са три пожарогасителя и е задействана противопожарната инсталация. На място са изпратени два автомобила на пожарната и шестима огнеборци. Огънят е потушен бързо с навременната реакция на машиниста и пожарникарите. Огнеборците вече са се прибрали в сградата на РСПБЗН-Бургас. Още: "Ядосах се повече, отколкото трябва": Говори машинистът, срязал спирачките на локомотива в Лом

Във влака са пътували 80 пътници, които са евакуирани своевременно. Те са били извозени с автобуси. Няма пострадали при инцидента, потвърждават от БДЖ. Горящият локомотив ще бъде сменен и влакът ще потегли отново, съобщиха от НКЖИ.

Още: Опасни жеги до 41 градуса: Анастасия Стойчева с прогноза докога ще е горещо

Още: Кой има имен ден днес, 26 юни 2025 г. Честито!

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес