Днес, в почивния неделен ден, над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. Значителна ще се задържи облачността над Източна България и там сутринта, на места ще има валежи от дъжд. В дост райони на страната вятърът ще утихне. В Източна България ще е до умерен от север-североизток. Сутринта ще е хладно и минималните температури ще са между 3° и 8°, а на отделни места - в котловините ще има условия за слани.
Още: Оранжев и жълт код за жеги в цялата страна
Още: Кой има имен ден днес, 7 юли 2025 г. Честито!
През деня ще е предимно слънчево. Вятърът ще се ориентира от изток-югоизток и ще е слаб до умерен. Максималните температури ще са между 18° и 23°. Това съобщи за Агенция „Фокус“ Боряна Маркова, дежурен синоптик в Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца и ще се повишава бавно.
Над Черноморието сутринта облачността ще е предимно значителна и на отделни места все още ще превалява, но бързо облачността ще намалее до предимно слънчево. Ще духа умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са между 14° и 17°. Температурата на морската вода е от 11-13° по северното крайбрежие до 16° - по южното. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В планините ще продължи да духа умерен до силен северозападен вятър, който постепенно ще отслабва и в ниските райони ще се ориентира от изток-югоизток. Ще бъде предимно слънчево, с временни увеличения на облачността. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 13°, а на 2000 метра - около 6°.
Още: Прогноза за времето - 7 юли 2025 г. (понеделник)
Още: Най-важните новини за деня: 6 юли 2025 г.
В началото на новата седмица ще бъде слънчево. Сутрин ще е сравнително хладно. Дневните температури слабо ще се повишат. Вятърът ще е от източната четвърт и ще бъде слаб, през деня временно до умерен, а в нощните часове в котловините ще стихва.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Дъжд и прохлада, но в кои дни? Седмична прогноза за времето от 7-13 юли 2025 г.
Още: Виктор Стоянов: Някои евродепутати продължават с лобизма си в полза на Скопие