Проверка: Концесионери освобождават спасители по плажовете на Юг

05 септември 2020, 14:44 часа 2233 прочитания 0 коментара

По-малко спасители работят по българските плажове от началото на септември. Концесионерите вече започват да ги освобождават въпреки прогнозата за хубаво време.

Още: ВСС незабавно да реши въпроса със Сарафов и с председателя на ВАС: Призив от Висшия адвокатски съвет

Още: Най-важните новини за деня: 6 октомври 2025 г.

Проверка на БНТ показва: пълни плажове по Южното Черноморие и с една трета по-малко спасители.

Заради хубавото време много туристи са избрали да почиват сега и плажовете по Южното Черноморие са пълни.

Плажът в Бургас е пълен с летовници особено през почивните дни. И въпреки че вече част от спасителите са освободени от работа, концесионерът се опитва да осигури достатъчно хора.

Още: Доц. Петър Филков: Причината за бедствието в „Елените“ е човешката алчност

Още: Българският авиатор, който създаде първия ни самолет и написа "библията" за американски пилоти

Веселин Илиев, старши спасител на Северен плаж - Бургас: "Три поста се махат. От 23-ма на Северен плаж - Бургас оставаме 14 човека."

Намаляването на спасителите често натоварва оставащите с повече отговорности. За по-безопасно плажуване спасителите съветват да не се посещават неохраняеми плажове, както и да се следват указанията за безопасност.

Веселин Илиев, старши спасител на Северен плаж - Бургас: "Като слязат долу да видят първо какъв е флагът. Ако е червен, значи е опасно. Ако им свирят със свирката, да излязат по-близо до брега".

Този медицински пункт на плажа в Бургас също остава отворен. Концесионери от своя страна обмислят да оставят обходни двойки спасители до края на месец октомври, когато завършва активния летен сезон.

Още: "Мобилизирани сме": Спешна организация на пожарната заради обявения червен код за дъжд и наводнения

Още: Kaufland и MasterCard ще изпратят 8 фена на полуфинала на Шампионска лига

Броят на спасителите на охраняемите плажове се определя по одобрена от Министерството на туризма схема.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Любов Павлова
Любов Павлова Отговорен редактор
Новините днес