Стотици българи се оказаха в капан между Великобритания и Европа. След като Франция реши да пусне товарните камиони и пътуващите от Англия след даден отрицателен бърз тест за коронавирус, сега български семейства с малки деца и шофьори на ТИР-ове чакат процеса да започне.
Още: Кой има имен ден днес, 31 юли 2025 г. Честито!
Великобритания и Франция се разбраха, товарният трафик вече е освободен
Посолството ни в Лондон се опитва да помогне на българите, блокирани на Остров. Те първи съобщили на сънародниците ни добрата новина, че трафикът ще бъде възстановен.
Сред блокираните има и семейства, пътуващи за България с лични автомобили, сред които и 8 бебета. Всички те са в добро състояние и на оживен район с достъп до стоки от първа необходимост, съобщават от посолството в Лондон, цитирани от Btv.
Още: "Пожарите ги загасихме през зимата": Доброволец разказва колко важна е превенцията
Още: Най-важните новини за деня: 30 юли 2025 г.
Очаква се пропускането им да се случи в близките часове, след като бъдат направени бързите антигенни тестове. Процесът на взимане на проби обаче все още не е започнал, няма организация. Българите са притеснени да не се наложи да посрещнат Бъдни вечер по паркингите.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Шофьорът на тежкотоварен камион Валентин Иванов обясни пред медията, че на летището край град Манстън са блокирани над 6000 камиона. Сред шофьорите има българи, холандци, италианци и други.
„48 ч. изчакваме, за да видим какво ще се случи. Надявам се да има развитие и да преминем през Ламанша“, заяви шофьорът.
Иванов разказа, че условията на летището са приемливи – раздадена им е вода и храна.
Още: Скръбна вест! Отиде си известен български журналист
Още: Отпуснаха пари за почивка и рехабилитация на деца от Украйна у нас