Всеки столичанин, който си плаща навреме сметката за парно, ще получава 3% отстъпка на месец. Тази идея, която се явява своеобразен бонус "лоялен клиент", лансира "Топлофикация София" в опит да повиши приходите си.
Още: България се прощава с оперния певец Богомил Спиров на 4 май
За да може идеята да се превърне в реалност обаче е необходимо одобрение от страна на Столичния общински съвет и от Държавната комисия по енергийно и водно регулиране (ДКЕВР).
Друга идея за увеличаване на събираемостта на сметките е предложение от дружеството към абонатите, които изберат да плащат на равни месечни вноски, да се дава 50 процента отстъпка от първата сметка, предаде bTV. Така абонатите със сигурност няма да получават и много големи сметки в студените месеци.
"Топлофикация" ще задължи топлинните счетоводители спешно да пломбират всеки един радиатор, за да не може съсед да подменя отоплителен уред с топломер с друг и така да краде парно от съседите.