Времето утре - 11 май 2023 г.

10 май 2023, 16:29 часа • 4102 | прочитания

През следващото денонощие в Западна България ще се задържи предимно облачно и на отделни места ще има слаби валежи от дъжд; в следобедните часове ще има временни разкъсвания и намаления на облачността. В източната половина от страната през нощта ще преобладава ясно, а през деня - слънчево време. Ще духа слаб вятър от югоизток, в Югоизточна България - от североизток. Минималните температури ще са между 3° и 8°, в София - около 6°, а максималните между 14° и 19°, в София - около 14°. Това съобщи дежурният синоптик от НИМХ. 

Още: Изцяло затвориха платното за движение от София за Бургас на „Тракия“

Още: Кой има имен ден днес, 11 май 2025 г. Честито!

Над планините ще е предимно облачно с валежи от дъжд, на височина над 2000 метра - от сняг. След обяд валежите ще отслабват и спират. Ще духа до умерен вятър от югоизток, по най-високите части на Рила и Пирин - от югозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около 9°, на 2000 метра - около 3°.

По Черноморието ще преобладава слънчево време. Вятърът ще е слаб, по северното крайбрежие от югоизток, а по южното - от североизток. Максималните температури ще са 14°-15°, близки до температурата на морската вода. Вълнението на морето ще е около 3 бала.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес