"Тройката" иска край на автоматичното повишаване на заплатите в Гърция
По данни на изданието правителството в Атина ще разгледа и въпроса за минималната заплата, след като през миналата година отстъпи под натиска на международните кредитори и се съгласи минималното заплащане да бъде намалено до 586,08 евро месечно.
Нов газопровод ще свърже Гърция, Албания и Италия
Междуправителствен договор за строителството на Трансадриатическия газопровод (TAP) ще подпишат на 13 февруари в Атина Гърция, Албан...
Съгласно сегашното трудово законодателство работниците, които получават минимална работна заплата, на всеки три години получават автоматично повишение от 58,61 евро месечно.
В същото време гръцките банки започнаха френетично лобиране в организациите, стоящи зад спасителната програма на страната, в опит да се облекчат условията, наложени на тяхната рекапитализация, и да се избегне пътното им национализиране, пише „Файненшъл таймс”.
Съгласно условията за спасителния заем за Гърция в размер на 172 милиарда евро, подкрепени от „Тройката”, 27 милиарда евро ще бъдат инжектирани в най-големите четири кредитори в Гърция, като допълнителни 2.5 милиарда ще бъдат предоставени на инвеститори от частния сектор.
Оказва се трудно обаче привличането на пари от частния сектор, като се вземе предвид крайния срок – април, и капиталовите оценки, разглеждани от някои анализатори като нереалистични. Четирите най-големи банки заедно държат отрицателен собствен капитал в общ размер на 8 милиарда евро на фона на възпиращите фактори за инвеститорите да инжектират свеж капитал.
Обща стачка в Гърция на 20 февруари
Основният гръцки профсъюз свика 24-часова обща стачка срещу мерките за строги ограничения, насрочена за 20 февруари, преди визитата в...
„Новите инвеститори не са склонни да плащат за вчерашни загуби”, заяви Никос Карамузис, заместник-изпълнителен директор на „Юробанк”. „Ако искате да привлечете частен капитал, трябва да преразгледате условията”, посочи той.
Редактор: Десислава Ушатова
Вижте всички последни новини от Actualno.com
Редактор:
Десислава Любомирова