У нас корупция няма. Това е видно от цялото управление до момента - като се започне от големите енергийни проекти, мине се през прекрасните магистрали и процъфтяващото земеделие, та чак до правораздаването и сигурността.
Няма корупция, ня-ма!
Защото ако имаше, трябваше от всяко правителство да отгърмяват по трима-четирима министри и от всеки парламент - по двайсетина-трийсетина депутати. Минимум.
И щом нямаме такива лица в затвора, то значи нямаме и корупция. Още: Една бухалка по-малко: Мирчев обясни защо ДБ искат закриване на КПК
Нямаме купуване на подписи за всевъзможни обществени поръчки за каквото се сетите и където се сетите в държавата.
Нямаме още по-скъпоплатени подписи под договори за апетитни сделки, тоест сделки, носещи апетитни комисиони.
Нямаме и политици, установени от безспорни външни наблюдатели като носители и разпространители на корупция - не, имаме едни почтени и дълбоко загрижени за просперитета на страната държавни мъже, носещи на плещите си отговорността за бъдещето ни. Но имаме ли бъдеще? Не и докато то се кове от хора, готови да действат под която и да е команда, само и само да си натъпчат ненаситните усти с пари, имоти и власт.
Грешната троица
На тази грешна троица се крепи интересът към държавното управление - пари за харчлък, имоти за правнуците и власт, за да биеш и мачкаш, докато добиеш самочувствие.
Може би е добре да припомним, че парите често сменят собственика си и това е една от основните им характеристики. Тоест, рядко се задържат при по-глупавите, по-податливите на влияния и в крайна сметка по-дребни играчи.
Колкото до имотите, органите, които следят за незаконното забогатяване, очевидно не успяват да докажат нищо незаконно придобито и човекът, за когото медиите са публикували всичко видимо, си излиза чист като момина сълза от властта. Още: Правилата за нов антикорупционен орган са факт: Парите по ПВУ са спасени, но ПП не виждат гаранции
Със самата власт нещата стоят по същия начин. Тя също преминава от едни ръце в други, кои от кои по-чисти.
Пълни сме с праведници
И цялата тази праведност на ситуацията ни навежда на мисълта, че Комисията за противодействие на корупцията е напълно излишна, след като корупция просто няма.
Имаме една Деси Иванчева, разхождана с пранги на краката публично, лишавана от лечение и от елементарни човешки неща, която се явява към момента най-големият корупционер у нас. Имаме и софийски общинари, както и един варненски кмет, омотани в толкова оплетени обвинения, че ще е цяло чудо някое от тях да издържи пред съда.
Ивайло Мирчев пък обяви, че има и списък с 88 кмета, които или ще трябва да приемат правата вяра и да си сменят партийната принадлежност, или горят. Още: КПК се готви да бие още над 80 наши кметове: Ивайло Мирчев посочи кои са следващите
И по случайност всички атаки на бойците с корупцията са към представители на опозиционни партии. Това поставя въпроса за закриване на комисията на дневен ред, при това - скоро.
Да, вярно е твърдението, че КПК се е превърнала в институцията с най-силни правомощия. По-точно - така е създадена. Това много прилича на някакъв изобретател, който в мазето си прави взрив по нова формула, само че не успява да го контролира и той му отнася главата.
Случаят от вчера, когато представители на БОЕЦ не бяха допуснати да внесат сигнал за корупция във въпросната комисия, още по-нагледно показва как работи тя. Че и цял бивш премиер се ангажира с внасянето на този сигнал. Разбира се, след известно чакане, вероятно за да бъде респектиран Николай Денков. Още: Бой и арест: Антикорупционната комисия с мъки прие граждански сигнал за... корупция (ВИДЕО)
Дали има друга европейска държава, в която подаването на сигнал за корупция се случва по този начин?
Автор: Евелина Гечева