Преподавател в университета „Джорд Вашингтон” в САЩ заяви, че през целия се професионален живот се е представяла за тъмнокожа, въпреки че е бяла, съобщи CNN.
Като доцент в учебното заведение Джесика А. Круг е писала подробно за Африка, Латинска Америка, диаспората и идентичността, като в същото време е коментирала и своето черно и латино наследство.
Но в статия, публикувана в сайта Medium.com в четвъртък, Круг разкри истината - тя е бяла.
По време на целия си съзнателен живот тя все повече се е старала да се дистанцира от произхода си – дете от еврейско семейство в предградието на Канзас, под различна самоличност на чернокожа жена, на което не е имала право.
В различни периоди от живота си тя се е представяла за човек с произход от Северна Африка или с тъмнокожи прародители от страните на Карибския басейн. Дори и при изграждането си на отношения с различни хора се е представяла за тъмнокожа.
Цялата тази измама е била заради психологическа травма в детството и проблеми с психичното здраве, но въпреки това не може да служи като оправдание, заявява Круг.
„Аз изградих живота си върху огромна лъжа, насочена срещу тъмнокожите, и лъжех при всяко вдишване. И на нито един език няма подходяща дума, която да изрази дълбочината на разкаянието ми”, споделя преподавателката.
Тя подчертава, че не е водила двоен живот или не е живяла паралелно в рамките на „алтернативната идентичност на белия човек”. Тя не е имала и план за излизане от тази ситуация или по-нататъшна стратегия.