Асад: Германия може да посредничи за мира

06 октомври 2013, 12:16 часа 29781 прочитания 0 коментара

Западът лъже, а Германия би могла да стане посредник в разговорите за прекратяване на сирийския конфликт. Това заяви президентът на Сирия Башар Асад в интервю за германското списание „Дер Шпигел”, предаде „Фокус”.

Още: Бойкот: В опразнена зала в ООН Нетаняху опита да оправдае пред света войната на Израел (ВИДЕО, СНИМКИ)

Още: Нови документи разкриват: Путин вече помага на Си Дзинпин за инвазия в Тайван

Асад изтъкна, че единствено той защитава своята страна и яростно отхвърли обвиненията, че е употребил отровен газ срещу цивилни граждани и бойци на опозицията.

„Ние не сме използвали химически оръжия. Това не е истина. Не е истинска и картината, която се съставя- че съм човек, който изтребва собствения си народ”, изтъкна той.

Близкоизточният лидер постави под въпрос доклада на ООН за атаките със зарин от 21 август, като заяви, че никой не може да направи сигурни изводи. Вместо това, той обвини бунтовниците, че са използвани отровни вещества.

Още: Емирът на Катар дори нямал телефона на Саркози

Още: Европейската комисия обяви 40 милиона евро спешна помощ за Йемен

"Ние предоставяме прозрачност, специалистите могат да посетят всяко едно съоръжение. Те ще получат от нас цялата информация”, подчерта Асад във връзка със започващите инспекции на химическите експерти. До унищожаването си химическите оръжия са „много добре защитени”, допълни Асад.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес