Япония е готова да предложи експериментално лекарство срещу ебола, предаде Франс прес. Препаратът е създаден от японска лаборатория и според създателите му е в състояние да бори срещу вируса, предизвикал най-смъртоносната епидемия, засегнала четири страни от Западна Африка.
Още: Тази игра може да се играе от двама: Баку пусна ВИДЕО с унижение на арестуваните руснаци
Още: Иран се ядоса на Киев и привика украинския шарже д'афер
По думите на главния секретар на японското правителство и министър, отговарящ за въпросите на националната сигурност Йошихиде Суга, страната му е в състояние да предложи медикамента съвместно с неговия производител, при молба от страна на Световната здравна организация (СЗО), информира БТА.
Лекарството, неречено фавипиравир (или "Т-705"), е пуснато на пазара под наименованието "Авигар" (Avigar)от фармацевтичната компания "Тойама Кемикъл" (Toyama Chemical). Компанията е филиал на "Фуджифилм Холдинг" (Fujifilms Holding) - специалист в областта на изображението, която развива значителна дейност и в медицинската област.
От "Тойама Кемикъл" заявиха, че разполагат със запаси, достатъчни за над 20 000 души. Според тях приемът на лекарството под формата на хапчета може да улесни лечението в райони с ограничена медицинска инфраструктура.
Още: Иран: Ядрената ни програма се превърна във въпрос на национална гордост
Още: Иран, Израел и ролите на Русия и САЩ: Проф. Владимир Чуков обяснява сценариите (ВИДЕО)
За момента не съществува нито една ваксина или антивирусен препарат срещу ебола, който е между най-заразните и смъртоносни вируси при човека, чиято смърт може да предизвика за няколко дни. Заради разрастващата се епидемия, която е най-сериозната от откриването на този вирус преди 40 години, международната медицинска общност одобри в средата на юли използването на експериментални лекарства.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Черна пантера и ротвайлер стават най-добри приятели: Историята, която трогна света (ВИДЕА)
Още: Напрежение в Турция: Арести и протести заради карикатура на Мохамед (ВИДЕО)
Лъч надежда идва от американски експериментален серум ZMapp, приложен на двама пациенти, заразени с вируса, които напуснаха излекувани болницата за седмица. Испански свещеник, лекуван със същия препарат, обаче почина няколко дни по-рано.
Вирусът ебола се разпространява при директен контакт на телесни течности, каквато е кръвта, от заразени хора, проявяващи симптомите на болестта.